GÖRSEL SANATLAR KUŞ BAKIŞI RESİM - MAKALE YAZISI BETİMLEMELER

image

Photo By : Resim sanatı - Alexander Averin Russian impressionist painter

GÖRSEL SANATLAR KUŞ BAKIŞI RESİM

Gerçeğin ta kendisi dedikleri orijinal yeni nesil çocukların yaşam sevincine ışık tutacak öğretmenlerimizin yeni ders yılını hep beraber kutlayalım. Yüksek tepelerden yıldızlara seslenen rüzgar adamın hayal dünyası ne kadar renkli olur siz tahmin edin. Müsaade ederseniz zirveye erişmek üzere olan iş dünyasındaki yatırımcının kuş bakışı mesafesinde maddesel düşünce yapısını da uzmanları tahlil etsin. Bu arada beyin fırtınasına başlamadan önce, görsel sanatlarda düşüncelerini özel mesajla anlatım olanaklarını kullanan duygusal insanlara selamım olsun. Sakın ola ki yanılsama içine düşüp, hatalı algılamalarda bulunmayınız. Güzel sanatlara başlayan seramik öğrencilerimize başarılı bir ders yılı dilerim.

MAKALE YAZISI BETİMLEMELER

Günümüz Türkiye sevdalıları, müsveddesi elle yazılmış orijinal nüshaların kitaplarında satır aralarına sığmayacağını düşünüyorum. Aslından çok uzak hayallerin, güzel olmayan yoz fikirlerle anlatımı hangi tarz içinde olursa olsun imkansız olmalı. Maddesel yaşam ile yoğunlaşmış insanoğlu. Şekil ve biçimcilikten uzak olana ne oldu da kafasına dank etti bilmiyoruz. Hayattan ders almayı manevi gücün üstünlüğüyle mümkün kılınacağını öğrenmeye ne zaman başlayacağız dersiniz. Renk sanat makale yazısında bahsedildiği gibi, hangi konuyu açıklamaya kalksam aklım karışıyor diyenlerin ruh halini hayal etmek istemiyorum. Belki de yarım yamalak tanımlamak zorunda kalınan duyguların etkisindeki zaman dilimindeler. Bir nedenle çocuk eğitimine gönül verenlerin maraton koşucuları edasıyla başladıkları ders yılı heyecanına ben de katılıyorum.
Ahmet Nuray: Yeni nesil çocukların görsel sanatlara tepeden kuş bakışı makale yazısından satır aralarındaki resim betimlemelerinden örnekler.

Paylaşım Yorumları (27)

Yorum Yaz

İlişkili Gönderiler