SPACE SANAT

image

Photo By : Mihai Criste Surrealizm space sanat türü.

Tanrı adına ibadet, kişisel gelişim başlangıç noktası uzantısıdır. Space sanat ve ünlü yazar şairlerin edebiyat eserleri, duygusal dünya düzenine paralel evrenlerin kapısını okuyuculara açık tutmalı. Manevi güç dengesi boyutlar arası iletişim aracı görevine taliptir. Sebep sonuç ilişkisi düşünmeden teslimiyet duygusu ağırlığı altında ezilmemek birinci derecede önemlidir.
Canlı model görselliği karakalem çalışması yapan güzel sanatlar öğrencileri için çok önemli bir konudur. Özellikle ışık gücü ve modele bakış açısı farklılığı resme derinlik çizgileri kazandırmada büyük rol oynar. Hacivat Karagöz kukla oyunlarında gölge arkası perde sanatı performansı hakkında fikir üretelim isterseniz. Anlatılan hikaye türünü detaydan arındırmak ve sadeleştirmek konu başlıklarına boyut ve hacim kazandırmakla mümkün olabilir. Roman kahramanlarının space sanatta ideal güzelliği resmetmek gibi bir kaygısı olmamalı. Aksine hayal gücü ile görme mantığını resme aktarma veya renk uyumları mekan derinliğinin önüne geçmesi düşünce yapısının zenginliğine delalettir.
Kanun koruyucuları gibi resim yasaları söz konusu olduğunda uyum içerikli ressam form çalışması kişisel örneklerde kalıcı değerini korur. Sonuç bölümünde yüksek lisans tezi gelişme bölümüne atıfta bulunabilir. Dokuzuncu gezegenin yedi temel rengi üzerine birçok makale yazılıp çizildi. Nesnelerle ilgili belirsizlik, kabartma fresk eserlerinde görüntü alanı dar veya geniş açı içeriklidir. Figüratif sanat resimleri ufuk çizgisinde gittikçe azalan gölge içinde ışık artması başlangıç noktasına doğru kayar. Ünlü ressamlarımızın dediği gibi, resim sanatı tasarım aşaması çalışmalarına başlamadan önce kontur çizgilerine karar verilmeli.
Space Sanatı Ahmet NURAY.

Makale yazısına bağlı diğer sanatsal resimleri görmek için aşağıdaki linki Google sayfasında aratın.

https://resimsanatahmetnuray.blogspot.com/2019/10/ozgun-sanat-renkli-resimleri-ozgun.html

Paylaşım Yorumları (41)

Yorum Yaz

İlişkili Gönderiler